Jedna z nejčastějších otázek ohledně LC/keto je, jestli se s tímto jídelníčkem dá sportovat. Snadno, samozřejmě záleží na sportu. Perfektně se hodí pro všechny vytrvalostní sporty (běh, kolo) na rekreační úrovni, kde dokonce výkonnost dokáže zvýšit. Standardní maratonec potřebuje jíst uprostřed závodu, oproti tomu my máme tělo zvyklé na zisk energie z tuku a toho máme všichni na běh dostatek (a to i ti štíhlí). Pokud chcete podávat vyšší výkony (např. na závod), 2-3 dny před závodem můžete sacharidy doplnit (z vhodných zdrojů – např. škrobové zeleniny nebo brambor). Pokud posilujete, problém mít pravděpodobně také nebudete, pokles výkonnosti můžete cítit první týdny, pak se stabilizuje. Pokud byste provozovali vysoce výkonnostní silový sport, bude LC/keto už možná na obtíž. Konzultujte se svým trenérem.

Pokud se Vám mé recepty a tipy líbí, přihlašte se pod článkem do newsletteru nebo sledujte Facebook K Nakousnutí, ať vám nic neuteče!

Vaření je moje vášeň! Miluju experimentování, vymýšlení nových receptů a práci s čerstvými surovinami. Dovolte mi přenést trochu toho nadšení na vás v receptech nebo kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top