Vločkový mugcake – nejlepší rychlá snídaně!

Mugcake je aktuálním hitem na Facebookových stránkách i blozích o hubnoucí a fitness výživě. A právem. Nejen, že dodá všechny potřebné živiny, které ráno potřebujeme, ale je to i úžasná dobrota a připravený je za pár minut. Takže konec výmluv, že nemáte čas na přípravu snídaně a vyzkoušejte mugcake!

Další výhodou mugcake (čtěte „magkejk“, tedy dortík z hrnku) je, že je velice variabilní. Můžete si do něj přidat co vám chutná. Základem jsou vlastně jen dvě suroviny – vločky (ať už ovesné či jiné) a vajíčko. Vločky dáme s rozklepnutým vajíčkem do hrnku, prošleháme a přidáme další suroviny dle chuti. Na můj nejoblíbenější dortík budete potřebovat:

  • 30 g ovesných vloček (mám ráda jemné)
  • 1 menší vejce
  • malý zralý banán
  • asi čtvrt vaničky tvarohu
  • 100 g nakrájených jahod

Banán do hrnečku rozmačkáme vidličkou a zamícháme s vločkami, vajíčkem, tvarohem a pokrájenými jahodami. Sladit netřeba, o sladkost se postará banán.

Hrneček vložíme do mikrovlnky a „vlníme“ minutu a půl až dvě, podle výkonu mikrovlnky a síly stěn hrnečku. Hotový mugcake trošku vyskočí, je od pohledu ztuhlý po celém povrchu a snadno se odlepuje od stěn hrnečku. Nenechávejte ho ale v mikrovlnce zbytečně dlouho, jinak se vysuší a nebude tak šťavnatý. Dortík pro jistotu ještě objedeme nožem, aby se oddělil úplně, a opatrně vyklopíme na talířek. Můžeme podávat s dalším čerstvým ovocem a pár lžícemi tekutějšího jogurtu.

Dortík je šťavnatý, sladkost mu dodává banán, chuť trocha tvarohu a voňavé jahody. Nejlepší je samozřejmě ještě teplý.

Vyzkoušejte i jiné kombinace surovin! Místo jahod zkuste dát třeba jablko nebo hrušku, můžete je i nastrouhat – nebudou tak chuťově výrazné, zato s nimi dortík bude šťavnatější. Nebo použijte libovolné mražené ovoce, jen počítejte s tím, že ovoce pustí víc vody a dortík se možná nepodaří vyklopit v celku, ale komu by to vadilo?:-) Já miluji mugcake i s malinami. Pokud nemáte banán, nemusí být – dosladit můžete dvěma nastrouhanými kostičkami vysokoprocentní čokolády nebo trochou medu. Vláčnost dortíku dodá lžíce burákového nebo jiného ořechového másla. A samozřejmě můžete přidat i dnes velmi populární chia semínka nebo jiná semínka nebo nasekané ořechy pro trochu křupavosti. Tak co, odoláte?:-)

Pokud se Vám mé recepty a tipy líbí, přihlašte se pod článkem do newsletteru nebo sledujte Facebook K Nakousnutí, ať vám nic neuteče!

Vaření je moje vášeň! Miluju experimentování, vymýšlení nových receptů a práci s čerstvými surovinami. Dovolte mi přenést trochu toho nadšení na vás v receptech nebo kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top