Kde nakupovat AIP vhodné suroviny? Na jonalu.cz

Omezení je na AIP tolik, že pár potravin, které jsou povolené, jsou pro nás doslova spásou – třeba mouky, zdravé tuky nebo polotovary bez éček. Jenže často potraviny nekoupíme v klasickém supermarketu a pro každý produkt musíme do jiného obchodu nebo eshopu. Proto jsem ráda, že vznikl první AIP eshop – jonalu.cz.

Má ho moc sympatická Lucka (to je snad nějaké prokletí, už jsme v tom zamotané 3 Lucky), která si také prošla vlastní autoimunitou. Na eshopu najdete velký výběr mouky, tuků, nějaké polotovary a to nejen ty z plné eliminační fáze, ale i ze znovuzařazovací nebo udržovací fáze, tj. potraviny takzvané „racionální výživy“, které by mohl jíst každý výměnou za chipsy nebo fastfood :-) Potraviny prý také stále přibývají.

Doporučuji například:

Celkem dost toho seženete na Rohlik.cz nebo kosik.cz – (bio nebo farmářské) maso, vnitřnosti, ryby, mořské plody. Olivové oleje. I nějaké vhodné drobnosti typu ovocných tyčinek, tuňáků v plechovce a podobně.

Na zpracované masné výrobky a (bio a farmářské) produkty obecně, ať už zeleninu, ovoce nebo maso, mám ráda scuk.cz. Nebudu vypisovat konkrétní výrobky, protože nabídka se průběžně mění. Najdete ale slaninu bez éček i pepře, totéž špekáčky, párky, šunku, vepřové maso v plechovce, škvarky :-)…

Na mouky a po zařazení pak ořechy nebo semínka a různé oleje z nich pak doporučuji například vitalcountry.cz. Mnoho lidí má dobré zkušenosti s grizly.cz, fakt je, že ceny jsou nižší, ale kvalita často také, bohužel už jsem několikrát dostala žluklé ořechy, takže se tomuto eshopu už vyhýbám. Ale je pravda, že se tam dala koupit cassava mouka.

Pokud se Vám mé recepty a tipy líbí, přihlašte se pod článkem do newsletteru nebo sledujte Facebook K Nakousnutí, ať vám nic neuteče!

Vaření je moje vášeň! Miluju experimentování, vymýšlení nových receptů a práci s čerstvými surovinami. Dovolte mi přenést trochu toho nadšení na vás v receptech nebo kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top