Představa, že základ LC/keto stravy tvoří steaky, je trochu mylná. Svalové maso paradoxně není tak nabité živinami, jako VNITŘNOSTI. Přesto je do jídelníčku zařazujeme málo (všichni pamatujeme svoji nechuť k játrům ve škole). Přesto, zrovna játra jsou velmi zdravá, když se nejí v příliš velkém množství – jednou dvakrát do měsíce nám udělají v těle velkou pomoc. Navíc zejména drůbeží jsou velmi chutná, když nejsou „udušená k smrti“. A co teprve taková domácí paštika! Podobně jsou na tom ostatní vnitřnosti. Srdíčka, ledvinky… Jsou skvělé uvařené v pomalém hrnci s kořenovou zeleninou a nebo třeba jen přidané do kuřecí polévky. A k tomu všemu se jedná o velmi levný zdroj bílkovin! Nebojte se jich :-)

Pokud se Vám mé recepty a tipy líbí, přihlašte se pod článkem do newsletteru nebo sledujte Facebook K Nakousnutí, ať vám nic neuteče!

Vaření je moje vášeň! Miluju experimentování, vymýšlení nových receptů a práci s čerstvými surovinami. Dovolte mi přenést trochu toho nadšení na vás v receptech nebo kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top