Low carb vosí hnízda – světlá

Když se někdo zeptá, jak udělat světlá vosí hnízda, obvykle se mu dostane odpovědi, že stejně jako ta tmavá, jen bez kakaa. Já je dělám z jiných ořechů, aby byly aspoň trochu jiné – byť jinak je recept velmi podobný.

Na asi 25 kousků potřebujeme:

  • 200 g mouky z lískových oříšků
  • erytritol podle chuti (dávám cca 30 g)
  • 50 g másla
  • 2 lžíce rumu

Těsto jednoduše smícháme tak, abychom nikde neměli nerozmíchané kousky másla. Dáme na chvíli odležet do lednice, zpevní se a bude se líp tvarovat (2 hodiny a nebo klidně do druhého dne).

Z těsta pak odlamuji příslušné množství, udělám z něj nahrubo kužel a ten obalím v kokosové mouce. Teprve pak dávám do formičky (letos jsem používala tu otvírací, jindy mi to šlo líp z té vyklepávací). Konec vařečky taky namočím do kokosové mouky a pak jím udělám v úlu důlek (snažím se o co největší, ale pořád nechávám alespoň 7 mm hmoty po obvodu, jinak se úly trhají). Plnila jsem krémem z ušlehaného másla, trošky erytritolu a domácího vaječňáku (recept také bude). A nakonec zašpuntovat domácím piškotem :-)

Pokud se Vám mé recepty a tipy líbí, přihlašte se pod článkem do newsletteru nebo sledujte Facebook K Nakousnutí, ať vám nic neuteče!

Vaření je moje vášeň! Miluju experimentování, vymýšlení nových receptů a práci s čerstvými surovinami. Dovolte mi přenést trochu toho nadšení na vás v receptech nebo kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top