Skvělé domácí AIP musli (granola) ze 3 ingrediencí

Rychlý recept na domácí granolu, která je povolená i v úplné eliminaci na AIP. Snadný na přípravu a moc dobrý, klidně i jen na mlsání jen tak nebo do kokosového jogurtu.

Potřebujeme:

  • 100 g kokosových chipsů/vloček
  • 100 g tygřích ořechů
  • 1/2 velkého jablka

Recept je samozřejmě poměrně benevolentní k použitým surovinám. Používám kokosové vločky, aby to simulovalo klasické vločky a pěkně křupalo. Místo tygřích ořechů můžeme použít i tigernut mouku, ale zase, ořechy líp křupnou. A jablko se dá nahradit i jiným ovocem, hruškou, nebo třeba i červenou řepou – vyzkoušejte, získá to krásnou růžovou barvu :-)

Tygří ořechy pomixujeme: ideálně část zůstane relativně ve velkých kouscích, část bude prakticky na mouku, část něco mezi. Pak ještě rozmixujeme oloupané jablíčko na kaši. Všechny 3 ingredience smícháme, získáme relativně sypkou směs, která tvoří hrudky. Rozložíme v tenké vrstvě na plech vyložený pečícím papírem a v troubě sušíme na 140 stupňů asi 40 minut – do zlatova. Cílem je, aby musli vyschlo, protože díky tomu půjde skladovat (bez zkažení). Uložíme do uzavíratelné nádoby nebo sklenice.

Pokud se Vám mé recepty a tipy líbí, přihlašte se pod článkem do newsletteru nebo sledujte Facebook K Nakousnutí, ať vám nic neuteče!

Vaření je moje vášeň! Miluju experimentování, vymýšlení nových receptů a práci s čerstvými surovinami. Dovolte mi přenést trochu toho nadšení na vás v receptech nebo kurzech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to Top